Bródno. Dzielnica, w której warto zamieszkać

Warszawskie Bródno to jedna z ciekawszych a jednocześnie mało docenianych dzielnic Warszawy. Powody takiej sytuacji są różne, w znacznej części jednak powód takiego myślenia związany jest z lokalizacją tej dzielnicy. Warszawskie Bródno położone jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Graniczy z dzielnicą Praga, ale i z miastami, leżącymi już za Warszawą.

Prawobrzeżna część Warszawy bardzo często oceniana jest jako mniej atrakcyjna, z uwagi na dość dużą odległość od centrum miasta. W celu dotarcia do centrum, należy przejechać sporo kilometrów, pokonać Wisłę, narażając się na konieczność stania w warszawskich korkach. Częściowo można się z tym zgodzić, warto jednak pamiętać, że komunikacja z tej dzielnicy nie jest tak zła, jak mogłoby się wydawać, a sama dzielnica jest miejscem, w którym warto zamieszkać.

Dojazd z tej dzielnicy do innych dzielnic Warszawy nie jest wyjątkowo trudny, nie jest też bardzo czasochłonny, dlatego zamieszkanie w tym miejscu jest dobrym pomysłem. Dużym atutem tego miejsca, są ceny mieszkań. Mieszkania Bródno nowe, są o wiele tańsze, niż nowe mieszkania w innych dzielnicach Warszawy, w tym w dzielnicach, które nie są z całą pewnością lepsze, czy lepiej skomunikowane z innymi częściami miasta, z niewiadomych przyczyn jednak są popularniejsze.

Jeśli więc szukamy fajnego miejsca w Warszawie, rozważmy zamieszkanie w dzielnicy Bródno. Atrakcyjne ceny nowych mieszkań, większy spokój, niż w innych dzielnicach Warszawy i sensowna komunikacja z innymi dzielnicami, to największe zalety tego miejsca. Warto to sprawdzić i przekonać się, że jest to miejsce warte uwagi.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*