Funkcje jakie posiada szybki i bezpieczny serwer na stronę www

Czym jest hosting na stronę www?

Hosting na stronę www to usługa pozwalają organizacjom i osobom prywatnym na zamieszczenie strony internetowej w internecie. Szybki i bezpieczny hosting na stronę www dostarcza technologie i serwisy umożliwiające udostępnianie i wyświetlanie strony w internecie. Strony internetowe są przechowywane na specjalnych komputerach nazywanymi serwerami. Kiedy użytkownik chce wyświetlić witrynę, po prostu wpisuje jej adres w przeglądarce. Następnie ich komputer łączy się z serwerem, a na jego ekranie wyświetla się żądana witryna.

Większość firm hostingowych wymaga posiadania własnej domeny. Niektóre z nich przy zakupie oferują rejestrację pojedynczej, darmowej domeny z atrakcyjnym rozszerzeniem. Pamiętajmy, że przedłużenie domeny na kolejny rok kosztuje więcej niż przy rejestracji.

Jakie funkcje posiada szybki i bezpieczny serwer na stronę www?

Głównymi funkcjami jakie dostarcza usługodawca są: konta e-mail, automatyczne back-upy, dostęp do strony przez FTP, wsparcie dla WordPressa i innych systemów zarządzania treścią.

Własne konta e-mail – można je rejestrować na własnej domenie. Dla przykładu, po zarejestrowaniu domeny o nazwie domena.com  w panelu będziemy mogli utworzyć e-mail: email@domena.com.

Dostęp do strony przez FTP – przez użycie FTP możemy bezpośrednio dodawać na serwer pliki z naszego komputera. Budując strony przy użyciu plików HTML, z łatwością można je przetransferować do sieci na serwer przy użyciu tego protokołu.

Wsparcie WordPress – WordPress to popularny system zarządzania treścią (CMS), który według statystyk jest wykorzystywany przez połowę blogów w internecie. To wygodny sposób na stworzenie własnej, spersonalizowanej strony www. Większość usługodawców przed zakupem informuje o kompatybilności z WordPressem. Najważniejsze w tym przypadku będą technologie takie jak PHP w wersji 7 oraz bazy danych MySQL w wersji 5.6 lub wyższej.

Źródło informacji – https://hostilla.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*