Jak przygotować się do matury?

Matura zbliża się wielkimi krokami i jak co roku, wiele maturzystów zastanawia się jak skutecznie zabrać się za przygotowania do niej.

Aby dostać się na wymarzony kierunek studiów najlepiej zacząć naukę odpowiednio wcześniej, tak by zagospodarować sobie wystarczającą ilość czasu i uniknąć zbędnego stresu. Jest mnóstwo możliwości uzupełniania i dopracowania swojej wiedzy z danej dziedziny. Osoby, którym trudno zabrać się za naukę samemu, powinny pomyśleć o koleżance do wspólnej nauki, tak by wzajemnie się motywować. Wiele liceów oferuje swoim uczniom dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które mają na celu pogłębienie zagadnień maturalnych.

Innym sposobem do samodzielnej nauki lub zajęć są korepetycje oraz przeróżne kursy maturalne. Kursy maturalne mają na celu powtórzenie, utrwalenie i usystematyzowanie materiału, który jest wymagany na egzaminie. Kursy maturalne zazwyczaj są przystępniejsze w zakresie ceny w stosunku do indywidualnych lekcji.

Warto również odwiedzić księgarnię i wybrać najlepsze dla siebie repetytoria. Po zaopatrzeniu się w taką książkę, można ułożyć naprawdę solidny plan nauki, zwłaszcza, że obecnie dostępne na rynku repetytoria zawierają cały materiał, potrzebny do przygotowania się do matury. Przy tworzeniu takiego planu działania należy także pamiętać o przerwach i chwili odpoczynku. Za długa nauka nie wpływa pozytywnie na nasz mózg i obniża koncentrację, co przyczynia się do nieprzyswajania nowych informacji.  Najlepszym sposobem na przerwę jest odrobina ruchu, gdyż długie siedzenie przy biurku wraz z pochylaniem się nad książkami nie jest dobre dla naszych mięśni. Krótki spacer jest w takim przypadku idealnym rozwiązaniem.

Więcej na http://www.16lo.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*