Jakie buty do tenisa ziemnego?

Wybór odpowiedniego obuwia do tenisa ziemnego to ważna kwestia, gdyż jest to jeden z najważniejszych elementów ubioru tenisisty. Kluczem do sukcesu niejednokrotnie okazuje się profesjonalna rakieta i idealnie dobrane obuwie.

Jakie buty do tenisa ziemnego wybrać?

Dobrze dobrane obuwie zapewni na korcie komfort oraz uchroni przed licznymi kontuzjami. Natomiast tenis to sport dynamiczny z aktywną pracą nóg pełnych zwrotów i zatrzymań. Aby to osiągnąć należy postawić na nowoczesne technologie i sprawdzone marki. Oprócz stabilizacji stopy, ważna jest też amortyzacji i wentylacja, która zagwarantuje suchość stopy i nie dopuści do podrażnień. Natomiast sama cholewka powinna być wykonana z usztywnieniem. Jednak najważniejszym elementem jest podeszwa, która musi być jednocześnie trwała, elastyczna i wytrzymała. Aby odpowiednio dobrać rodzaj buta powinniśmy wiedzieć na jakiej powierzchni będziemy grać.

Rodzaj podeszwy w butach do tenisa zimnego

Buty do tenisa z podeszwą uniwersalną będą odpowiednie do gry na każdej powierzchni, a przykładem takiego obuwia będzie Adidas Adizero. Natomiast bardziej profesjonalne obuwie z podeszwą CLAY będzie idealne na korty ziemne (ceglaste). Charakterystyczny bieżnik ułożony w jodłę zapewni świetną przyczepność.

Amortyzacja butów tenisowych

Zastanawiając się jakie buty do tenisa ziemnego trafnie wybrać, należy również pamiętać o amortyzacji, która zminimalizuje drgania w czasie gry i pozwoli uniknąć bolesnych urazów. Istotna jest wysoka amortyzacja szczególnie dla zawodowców.

Więcej na https://1but.pl/do_tenisa

Leave a comment

Your email address will not be published.


*