Oczyszczanie szafy, co zrobić z nienoszonymi ubraniami

Wyrzucanie ubrań to dla wielu drażliwy temat. Bo jeśli coś pasuje i jest w dobrym stanie, wyrzucanie uważamy za marnotrawstwo ale i tak nie nosimy tej rzeczy. W szafie znajdują się też rzeczy sentymentalne, pamiątkowe. No i powracająca moda. Teraz nie ale za 3 lata może tak? W rezultacie mamy szafę wylewających się ubrań i nie mamy co na siebie włożyć.

Dlaczego warto pozbyć się niektórych rzeczy?

Na pewno łatwiej utrzymać porządek w szafie, możemy bardziej rozsądnie podzielić ubrania na kupki niż „te do noszenia” i „te czekające”. Lepiej zapanujemy nad całością. Poza tym szybciej będziemy tworzyć zestawy i ubranie się w 5 minut nie będzie zestawem. Bo gdy otwierasz uporządkowaną szafę wszystkie rzeczy krzyczą do ciebie „Tak! Ubierz mnie dzisiaj!”.
Bezstresowe oczyszczanie

Najlepiej spojrzeć na rzeczy obiektywnie. Ile czasu nie było używane? Nie oszukujmy się, jeśli nie założyło się czegoś przez 2 lata marne szanse aby kiedyś do tego doszło. A cenne miejsce jest zajmowane. Powracająca moda też nie do końca się zgadza. Zawsze trend wygląda trochę inaczej niż kilka lat temu, poza tym powraca on po około 10 latach. Czy naprawdę to taka cenna rzecz aby tyle czasu przekładać ją z miejsca na miejsce? Jeśli jakieś ubranie jest dla nas tylko i wyłącznie pamiątkowe, nie trzymajmy go razem z tymi codziennego użytku. Nie dość, że będzie się niszczyć od ocierania to wprowadzi chaos w szafie. Stwórzmy pamiątkowe pudełko i do niego włóżmy ubrania zasługujące na zachowanie. Bądźmy jednak przy tym krytyczni.

Od razu do śmieci?

Niekoniecznie. Pamiętajmy, że tylko rzeczy w idealnym stanie nadają się do oddania lub sprzedania. Jeśli jednak w takim są zastanówmy się czy nie uszczęśliwi to kogoś ze znajomych lub rodziny. Zawsze są też kontenery z używaną odzieżą czy punktu Caritas. Można też spróbować zarobić i wystawić na aukcji na platformie sprzedażowej lub za pośrednictwem portali społecznościowych.

Sprawdź https://bluestilo.com/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*